Tirgus un RIBOCA darbnīca 15. februārī

15. februārī plkst. 10.00-16.00 aicinām uz Kalnciema kvartāla iknedēļas zemnieku un amatnieku tirgu. Sestdien galerijā notiks RIBOCA tamborēšanas darbnīca, ielūkojoties gaidāmās Otrās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA2) aizkulisēs. Vienlaikus kopā ar stiklinieci Martu Ģibieti veidosim smalkas mozaīkas no stikla gabaliņiem.

Zemnieku saimniecība “Zvirgzdkalni” katru nedēļu piedāvā ne tikai svaigu tītara gaļu, bet arī siltas pusdienas – aromātisku buljonu. Savukārt paipalu olu ferma „Rīta putni” cienā apmeklētājus ar paipalu olu iesmiņiem un creme brulē. Augsvērtīgas šitake sēnes var atrast tepat Latvijā – Imants Urpens, “Šita&ke” saimnieks, var lepoties ar pusotra hektāra plantāciju un vairāk nekā 10 tūkstošiem baļķu, uz kuriem aug veselīgās Japānas sēnes. Vecāki, kuri domā, kā pacienāt bērnus ar ķirbi vai burkānu, droši var doties pie ģimenes uzņēmuma “Liepa”, kas vāra dabīgas konfektes no ogām, augļiem un dārzeņiem. Bet Irīna no “ZeMaize” cep šokolādīgi mīkstus vegāniskus braunijus bez glutēna. Tirgū būs arī visu veidu produkti no smiltsērkšķiem, ko sarūpēs piemājas saimniecība “Padegas” un “Mežmalas”.


Plkst. 11.00-14.00 galerijā RIBOCA2 biennāli iesildošu pasākumu cikla “RIBOCA darbnīca” ietvaros notiks īpaša tamborēšanas darbnīca, kur jebkuram interesentam būs tieša iespēja piedalīties matemātiķes un RIBOCA2 dalībnieces Dainas Taimiņas līdz šim lielākā mākslas kopdarba tapšanā Latvijā, kas tiek veidots no neskaitāmām tamborētām hiperboliskām plaknēm vai tā sauktajiem kruzuļiem. Šobrīd mērķis ir atrast palīgus, kas tuvākajos mēnešos palīdzēs Dainai uzburt jaunu matemātisku brīnumu. Meistarklasē tiks demonstrēti un iztamborēti daži no iespējamajiem paraugiem, kā arī varēs uzzināt, kā rokdarbi var palīdzēt apgūt matemātiku un kas īsti ir hiperbolisko plakņu tamborēšana.


Iepriekšējas zināšanas nav obligātas, taču vēlamas. Vēlams līdz paņemt tamboradatu. Ikviens rokdarbnieks ir laipni aicināts pievienoties un kļūt par vienu no vēstnešiem - sestdienas meistarklasē uzzināsiet, kā var iesaistīties kopēja darba tapšanā ar savu notamborēto gabaliņu, jo tos varēsiet turpināt tamborēt mājās.


Savukārt mazākie darbnīcas dalībnieki “Domdara” skolēnu vadībā mācīsies tamborēt uz pirkstiem kumihimo tehnikā un savus darbus papildinās ar stieplēm, parādot, kā vizualizējas matemātiskās zināšanas mākslas darbos.


Gatavojoties Otrās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA2) norisei no 16.05. -11.10.2020, Kalnciema kvartāla galerijā notiek biennāli iesildošu pasākumu cikls “RIBOCA darbnīca”, kas tiek organizēts, iedvesmojoties no RIBOCA2 tēmām un procesiem, ko aktualizē biennāle un tās dalībnieki. Sadarbībā ar Kalnciema kvartālu un Privāto sākumskolu “Domdaris” katru sestdienu gaidām visus interesentus un jo īpaši bērnus un jauniešus uz bezmaksas darbnīcām. Dalība darbnīcās ir bez maksas.


Plkst. 11.00-15.00 notiks stikla mozaīku darbnīca kopā ar “Ledeni” – ikviens dalībnieks, gan liels gan mazs, var izgatavot nelielu mozaīku no krāsainiem stikla gabaliņiem. Dabas motīvs, pašportrets vai vienkārši laba mozaīka – visas idejas tev palīdzēs īstenot stikliniece Marta Ģibiete. Darbu varēs ņemt līdzi uzreiz pēc nodarbības. Maksa par materiāliem: 5 eiro.