Tirgus un RIBOCA darbnīca 29. februārī

Sveicinot pavasari, 29. februārī Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgus priecēs ar pirmajiem sezonas labumiem, savukārt galerijā palīdzēsim RIBOCA2 dalībniecei Dainai Taimiņai radīt kopdarbu gaidāmajai Riga International Biennial of Contemporary Art izstādei.

Zemnieki un amatnieki ziemas miegu nav gulējuši, tāpēc mundruma atgūšanai sestdienas tirgū piedāvās svaigus sezonas gardumus – bioloģiski audzētus dārzeņus, daudzveidīgus zaļumus, priežu pumpuru sīrupus, sukādes un kļavu sulas. Savukārt amatnieki priecēs ar košiem aksesuāriem un dizaina precēm.

Plkst. 11.00-14.00 galerijā RIBOCA2 biennāli iesildošu pasākumu cikla “RIBOCA darbnīca” ietvaros notiks īpaša tamborēšanas darbnīca, kur jebkuram interesentam būs tieša iespēja piedalīties matemātiķes un RIBOCA2 dalībnieces Dainas Taimiņas līdz šim lielākā mākslas kopdarba tapšanā Latvijā, kas tiek veidots no neskaitāmām tamborētām hiperboliskām plaknēm vai tā sauktajiem kruzuļiem. Šobrīd mērķis ir atrast palīgus, kas tuvākajos mēnešos palīdzēs Dainai uzburt jaunu matemātisku brīnumu. Meistarklasē tiks demonstrēti un iztamborēti daži no iespējamajiem paraugiem, kā arī varēs uzzināt, kā rokdarbi var palīdzēt apgūt matemātiku un kas īsti ir hiperbolisko plakņu tamborēšana.

Iepriekšējas zināšanas nav obligātas, taču vēlamas. Vēlams līdz paņemt tamboradatu. Ikviens rokdarbnieks ir laipni aicināts pievienoties un kļūt par vienu no vēstnešiem - sestdienas meistarklasē uzzināsiet, kā var iesaistīties kopēja darba tapšanā ar savu notamborēto gabaliņu, jo tos varēsiet turpināt tamborēt mājās.  

Savukārt mazākie darbnīcas dalībnieki “Domdara” skolēnu vadībā mācīsies tamborēt uz pirkstiem kumihimo tehnikā un savus darbus papildinās ar stieplēm, parādot, kā vizualizējas matemātiskās zināšanas mākslas darbos.

Plkst. 11.00-15.00 notiks stikla siržu darbnīca kopā ar Ledene –
no maziem, caurspīdīgiem stikla gabaliņiem nesteidzīgā, meditatīvā noskaņā katrs veidos stikla sirdi vai kādu citu figūru pēc savas ieceres. Pēc nodarbības sirdis ceļos uz Ledenes darbnīcu, kur tiks karsēti stikla kausēšanas krāsnī 12 stundas. Gatavās sirdis varēs saņemt no 5. marta. Maksa par materiāliem dekoram: 5 eiro.