Tirgus un stāsta lasījums "Branko ceļojums no Friburgas uz Stirnieni" 29.jūlijā

29. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāla pagalmā norisināsies iknedēļas zemnieku un amatnieku tirgus. Paralēli tam no plkst. 11.00 līdz 12.30 bērniem būs iespēja apmeklēt biedrības "Anneles pļavas" organizētu stāsta lasījumu latviešu un franču valodā "Branko ceļojums no Friburgas uz Stirnieni".

 

Jūlija pēdējā sestdienā Kalnciema kvartāla tirgus sola bagātīgu izvēli – gan keramika, koka izstrādājumi, adījumi un šuvumi, gan dažādas latviskas delikateses – rupjmaize, kas cepta pēc sentēvu metodēm, gaļas kūpinājumi Latgales gaumē, paipalu olu iesmiņi. Tāpat ogu sezona rit pilnā sparā! Zemenes, avenes, ķirši, kurus nest mājās saviem mīļajiem vai apēst turpat uz vietas gardu muti.

 

Paralēli tirgus norisei bērni aicināti klausīties stāsta lasījumā  "Branko ceļojums no Friburgas uz Stirnieni" no plkst. 11.00 līdz 12.30 Kalnciema kvartāla brūnās ēkas zālē. Pasākums notiek biedrības "Anneles pļavas" organizētā projekta "Septiņas draudzības laipas" ietvaros, kura mērķis ir iepazīstināt un ieinteresēt Latvijas bērnus ar dažādu valstu kultūru, tradīcijām, cilvēkiem un dabu. “Uz pirmās draudzības laipas panāksim viens otram pretim un satiksimies ar draugiem no Šveices”, aicina “Anneles pļavas”.

 

Plkst. 11.00 iepazīsimies ar Šveices suņuku Branko, viņa piedzīvojumiem ceļā uz Latviju no stāsta "Branko ceļojums no Fribusras uz Stirnieni", ko sarakstījusi senās mūzikas speciāliste, mūziķe Ilze Grudule, bet ilustrējis Šveices multimākslinieks Vincents Fluckigers. Šis stāsts ir veltījums I.Grudules un V.Fluckigera meitai Madarai. Vincenta dzimtā vieta ir Friburga, bet savukārt Ilzes-Stirniene. Tā viņi nodod meitai abu tautu kultūras mantojumus un sadarbības, sadraudzības izpratni. Stāsta lasījums būs gan latviešu, gan franču valodā.

 

Pēc iepazīšanās ar Šveices suņuku Branko, bērniem būs iespēja izkrāsot V.Fluckigera zīmētās pastkartītes. Muzikālo noskaņu radīs latviešu meiteņu vokālā apvienība "Bizes" un pati Madara Fluckigere no Šveices.

 

Pasākumu atbalsta Rīgas dome. Ieeja bez maksas.