Trīs ilustratoru izstāde “Skata mala” no 7. līdz 30. oktobrim

No 7. līdz 30. oktobrim Kalnciema kvartāla galerijā skatāma trīs jauno ilustratoru - Rebekas Lukošus, Jurija Tatarkina un Lotes Vilmas Vītiņas - izstāde  “Skata mala”.

Pēdējā vasaras dienā trīs ilustratori devās uz grāmatu festivālu Čehijā. Izstādē skatāmajos darbos attēloti ceļojumā gūtie iespaidi. Kāds sasniedza skata malu, kāds skatījās no malas, neviens nenomaldījās.

Rebeka Lukošus galvenokārt ilustrē grāmatas un zīmē komiksus. Nesen izdevniecībā “Liels un mazs” iznāca Rebekas grāmata “Nepaklausīgais vectēcvs”. Kad Rebeka studēja glezniecību, viņa sāka ilustrēt grāmatas. Tagad, studējot grafikas nodaļā, viņa atsākusi gleznot.

Jurijs Tatarkins sapņo pa dienu, zīmē vakaros. Dažreiz bildes saliekas kustīgā attelā, dažreiz skaņā. Ar savu pieredzi dalās darbnīcu formātā.

“Ja domas būtu vardes, es tās noķertu”

Lote Vilma Vītiņa nodarbojas ar ilustrāciju un raksta (lielākoties) dzejoļus. Viņa ir studējusi šādās tādās mākslas skolās un viņai ir iznākušas arī šādas tādas grāmatas, jaunākā no tām - grāmata jaunajiem pieaugušajiem "Ūdenstornis". Pēdējā laikā viņu aizrauj audumu faktūras un doma, ka arī izšuvums ir zīmējums, tikai veidots no daudziem dūrieniem.

Norises vieta: Kalnciema kvartāla galerija, Kalnciema iela 35.

Izstādes darba laiks: katru dienu, izņemot svētdienas, no plkst. 10.00 līdz 18.00.