Urbānais pavasaris Kalnciema kvartālā

Visu marta mēnesi sadarbībā ar LU Botānisko dārzu Kalnciema kvartālā norisināsies „Urbānais pavasaris”, no 3.- 28. martam piedāvājot plašu pasākumu programmu: lekcijas par aktuālām dārzkopības tēmām plašai publikai un radošas nodarbes ģimenēm ar bērniem. Centrālais notikums paredzēts 18. martā, kad notiks “Sēklu tirgus”, kura mērķis ir vērst uzmanību uz Latvijai raksturīgām un saglabājamām augu šķirnēm, iespēja iepazīties ar dažādu sēklu kolekcionāriem, iegūt un mainīties ar sēklām. Programmu papildinās mākslinieces Annas Ceipes izstāde – instalācija skulptūru dārzā “Nesalaužamais paliek klusējot”.

Sestdien, 25. martā no 10:00-16:00 paralēli zemnieku un amatnieku tirgum norisināsies īpaša darbnīca, kurā būs iespēja gan uzzināt vairāk par partizānu dārzkopību, gan pašiem gatavot sēklu bumbas. Turklāt būs iespēja piedalīties garšaugu sēšanas darbnīcā.

Līdz 28. martam Kalnciema kvartāla galerijā apskatāma Annas Ceipes personālizstāde “Nesalaužamais paliek klusējot” – jaunās mākslinieces instalācija ir skulptūru dārzā izvietots darbu kopums, paužot sengrieķu mītu attēlojumu mākslā un dāžadu formu vai indivīdu pārtapšanu un transformāciju. Impulss šī darba izveidei bija Romā, Villa Borgēze aplūkojamā Džovanni Lorenco Bernīni skulptūra, kurā attēlots sengrieķu mīts kā Dafne bēg no Apollona. Galerija atvērta katru dienu, izņemot svētdienas, no plkst. 10:00 līdz 20:00.


“Urbānais pavasaris” tapis sadarbībā ar LU Botānisko dārzu, pateicoties arī Rīgas domes līdzfinansējumam.