Urbānais pavasaris. Tirgus un darbnīcas 9. martā

Kalnciema kvartāls aicina uz tirgu un zaļām darbnīcām 9. martā plkst. 10.00-16.00. Visu marta mēnesi Kanciema kvartālā tiks izcelti dārzkopības un dabas jautājumi, kā arī tiks pievērsta īpaša uzmanība zaļa, plaukstoša pavasara ienākšanai pilsētvidē – pilsētas un piepilsētas mazdārziņos, uz balkoniem un jumtiem. “Urbānais pavasaris” sniedz idejas, ierosmes un piemērus, kā pilsētniekiem veiksmīgāk pieradināt dabu pilsētā un kā pielāgot un sapost savu piemājas teritoriju.

Pirmo reizi tirgū piedalīsies piecu mākslinieku apvienība no Kambodžas ar somām no otrreizējās pārstrādes materiāliem. Mākslinieki somu izgatavošanā izmantoto džutas maisus, kas iepriekš ir kalpojuši kā iepakojums rīsiem, dzīvnieku barībai un cementam. Savukārt “DER” papīra somās varēs iestādīt sēklas. “Sveču māja” aicina nākt uz tirgu ar saviem sveču trauciņiem, ko būs iespējams uz vietas piepildīt otrreiz. Galerijas pop-veikalā pie “Loviletters” arī parādās pavasara vēsmas – apmeklētāji varēs nosūtīt vēstuli un iepriecināt kādu ar saulainiem sveicieniem putnu dekoru formās. 

Plkst. 11.00-15.00 stikla mozaīku darbnīcā kopā ar “Ledeni” bērni un pieaugušie aicināti izgatavot dekoratīvu mozaīku no krāsainiem stikla gabaliņiem un ģipša. Dabas motīvs, pašportrets vai interesanti raksti – katrs dalībnieks varēs nesteidzīgi izveidot savu mozaīku un izrotāt ar to savu balkonu, logu vai urbāno dārzu.

Plkst. 11.00-15.00 “Rīgas Dabaszinību skola” viesosies ar divām pavasarīgām darbnīcām un iemācīs, kā no sēklām var izgatavot putnu barotavas un dekoratīvus putnus, kas noderēs interjerā. To veidošanā būs iespējams izmantot dažādus otrreizējās pārstrādes materiālus, un, protams, lielu daļu savas iztēles.

Plkst. 12.00-15.00 apmeklētāji aicināti nākt uz tirgu ar savām dārza šķērēm un nažiem, jo samuraju parka “Katori” meistars un dārzkopības speciālists Arnis Spurdziņš sniegs padomus un palīdzēs trīt dārzkopības instrumentus. Arnis gaidīs apmeklētājus Kalnciema kvartāla vēsturiskajā ābeļdārzā.

23. martā paredzēts galvenais marta notikums – Sēklu tirgus un sēklu maiņa, kurā pulcēsies aktīvākie sēklu kolekcionāri un senu šķirņu lolotāji.