Urbānais pavasaris. Tirgus un otrreizējās pārstrādes darbnīcas 2. martā

2. martā plkst. 10.00-16.00 ikgadējo Kalnciema kvartāla “Urbāno pavasari” iesildīs tirgus un divas recycle, upcycle darbnīcas, kas patiks ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Visu marta mēnesi Kalnciema kvartālā norisināsies vairākas nodarbības par aktuālām dārzkopības un zaļas pilsētvides tēmām plašai publikai un vairāk nekā 10 radošas darbnīcas ģimenēm ar bērniem. Savukārt 23. martā paredzēts galvenais marta notikums – Sēklu tirgus un sēklu maiņa, kurā pulcēsies aktīvākie sēklu kolekcionāri un senu šķirņu lolotāji.

Tirgū jau parādās pirmās kļavu sulas, pie zemniekiem un mājražotājiem mundruma atgūšanai būs arī dzirkstošie vīni, dīgsti, bioloģiski audzēti dārzeņi un zaļumi, un citi pavasara vēstneši. Ja kādam ir nepieciešams profesionāls padoms par ābeļu audzēšanu, tad Eglons Brūns, sertificēts agronoms ar ilgu profesionālo pieredzi, varēs sniegt ieteikumus. Eglons arī seko līdzi ābolu tendencēm un katru reizi uz tirgu ved aktuālās sezonas ābolu šķirnes.

Plkst. 12.00-14.00 bērni kopā ar Elīnu Pekšēnu no Rīgas Dabaszinību skolas un homo ecos: varēs gatavot īpašus pavasara sveicienus sev līdzi ņemšanai, vecākiem un draugiem. Otrreiz izmantojot papīra atgriezumus un vecās avīzes, taps recycle pārsteiguma dāvaniņas un pastkartes, kurās tiks iestrādātas ziedu sēkliņas. Dāvanu saņēmējam vien atliks to ielikt augsnē, lai jau pēc neilga laika priecātos par pavasara asniem un krāšniem ziediem. Lūdzam parūpēties par mitruma izturīgu iepakojumu darba nešanai mājās.

Plkst. 11.00-15.00 apmeklētāji kopā ar stikla mākslinieci Martu no “Ledenes” nesteidzīgā, meditatīvā noskaņā no maziem upcycle stika gabaliņiem veidos pavasarīgu stikla dekoru, ar ko izrotāt balkonu, mazdārziņu vai mājas interjeru. Pēc nodarbības dekori ceļos uz “Ledenes” darbnīcu, kur tiks karsēti stikla kausēšanas krāsnī 12 stundas. Gatavos dekorus varēs saņemt 9. martā. Dalības maksa - 3 eiro.

Visu marta mēnesi Kalnciema kvartālā uzplauks “Urbānais pavasaris” – no 2. līdz 31. martam notiks vairāki pasākumi, kas iepazīstinās pilsētniekus par aktuālām dārzkopības, sakārtotas pilsētvides un zero waste tēmām ar mērķi veicināt zaļa, plaukstoša pavasara ienākšanu pilsētvidē – pilsētas un piepilsētas mazdārziņos, uz balkoniem un jumtiem, pat tādā formā kā “partizānu dārzkopība” un logu lauksaimniecība, rūpējoties par putniem. “Urbānais pavasaris” sniedz idejas, ierosmes un piemērus, kā pilsētniekiem veiksmīgāk pieradināt dabu pilsētā un kā pielāgot un sapost savu piemājas teritoriju, lai tā iekļautos Rīgas kultūrvēsturiskajā ainavā. “Urbānais pavasaris” ir arī platforma, ar kuru izcelt Latvijas sēklu nozīmīgumu un senču mantojumu, kā arī pulcēt sēklu lolotājus.

Norises vieta – Kalnciema iela 35, Rīga.