Urbānais pavasaris. Tirgus un trīs videi draudzīgas darbnīcas 16. martā

16. martā plkst. 10.00-16.00 tirgus laikā notiks trīs videi draudzīgas darbnīcas. Katru marta sestdienu Kalnciema kvartālā “Urbānais pavasaris” iepazīstina apmeklētājus ar aktuālām dārzkopības, sakārtotas pilsētvides un otrreizējās pārstrādes tēmām. 23. martā paredzēts galvenais marta notikums – Sēklu tirgus un sēklu maiņa, kurā pulcēsies aktīvākie sēklu kolekcionāri un senu šķirņu lolotāji.

Tirgotāji mundruma atgūšanai piedāvās dažādus sezonālos produktus un veselīgas piedevas ēdieniem – dīgsti pie Normunda Mihelsona, Z/S “Salenieki” sveramās ķirbju sēklas un Z/S ”Ragāres” zaļā sāls, kas sastāv no garšaugiem un jūras sāls. Aicinām arī kārtīgi pameklēt mājās kādu nevajadzīgu pudeli un piepildīt to ar “vomFASS” dabīgu eļļu vai balzāmetiķi. Pavasarī, kad aktuāli kļūst tīrīšanas un sakopšanas darbi, rodas vēlme sakārtot ne vien apkārtni un mājokli, bet saposties arī pašam, tāpēc pie Renātes Rozes varēs pielaikot mohēra, zīda, kašmira, merino džemperus, topus un kleitas.

12.00-15.00 zīmola “Suns&Saule” māksliniece Kate Putniņa kopā ar Lauru Sukaruku iemācīs, kā pašiem izveidot urbāno dārzu savā dzīvoklī. No kokvilnas diega ikviens varēs uzvīt oriģinālu augu turētāju, ko vēlāk iekarināt savā istabā vai balkonā.

12.00-14.00 Z/S “Vecapēni” vadīs meistarklasi mikrosalātu audzēšanā. Interesenti iemācīsies sagatavot augsnes maisījumu, iebērt to podiņā un uzsēt sēkliņas. Meistarklases beigās to būs iespēja paņemt līdzi uz mājām un uz palodzes izaudzēt zaļumus. Apmeklētāji arī aicināti paši ar šķērēm nogriezt šķipsniņu mikroslātu un apēst. Šis ir jaunais zero waste virziens, kad pircējs pats var nogriezt sev vajadzīgo zaļumu daudzumu.

11.00-15.00 kopā ar Rīgas Dabaszinību skolu būs iespēja mācīties sēt podiņos sēklas. Aicinām ikvienu iztīrīt savas telpas un nest uz tirgu priekšmetus, kas noderētu sēklu stādīšanai – krūzes, tejkannas, olu kastītes, burciņas un traukus. Lai palodze būtu pavisam krāšņa, darbnīcā varēs veidot arī sēklu ornamentu dekorus.

Dalība visos pasākumos bez maksas.

Norises vieta – Kalnciema iela 35, Rīga.