Urbānais pavasaris un sēklu tirgus 4. martā

4. martā plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā notiks Urbānais pavasaris un Sēklu tirgus. Pasākuma dienā īpaši aicinām uz Sandras Stabinges lekciju par mantotajiem kultūraugiem un to, kā izaudzēt pastinakus. Papildus mazie tirgus apmeklētāji varēs paši iesēt savus garšaugus, iestādīt dēstus un darboties radošajās darbnīcās.
Sēklu tirgū būs sapulcējušies aktīvākie Latvijas sēklu kolekcionāri. Pasākuma mērķis ir vērst uzmanību uz Latvijai raksturīgām un saglabājamām augu šķirnēm, kā arī veicināt augu šķirņu daudzveidību. Tirgū ikvienam būs lieliska iespēja iepazīties ar dažādu sēklu kolekcionāriem, iegūt un mainīties ar sēklām. Piedāvājumā būs visdažādākās tomātu, gurķu, ķirbju, papriku, salātu, pupiņu un citas sēklas.


Plkst. 11.00-12.00 sēklu lolotājas un sēklu bibliotēkas idejas Latvijā aizsācējas Sandras Stabinges lekcijā "Kādēļ pašiem ievākt sēklas?" varēs uzzināt, kāpēc lolot sēklas un kāpēc ir svarīgi saglabāt tieši vietējās tradicionālās sēklas, kā arī viņa pastāstīs vairāk par pastinakiem.


Dalība pasākumos bez maksas.