Urtės Bimbaitės personālizstāde „No ūdens 2”

No 8. novembra līdz 30. novembrim Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma lietuviešu mākslinieces Urtės Bimbaitės personālizstāde „No ūdens 2“, kurā māklsiniece atklās ūdens un cilvēka attiecības.

Izstādes atklāšana notiks 8. novembrī plkst. 18.00.

2018. gadā lietuviešu māksliniece Urtė Bimbaitė atklāja savu personālizstādi “No ūdens”. Drīz viņa saprata, ka tam jākļūst par nepārtrauktu un augošu projektu, kas apceļos Baltijas jūras krastu, piestājot dažādās izstāžu zālēs. Par sākumpunktu kļuva šī pirmā izstāde Lietuvā, Palangas pilsētā, kas skaidri parādīja, ka nākamajai pieturai ir jābūt Latvijā. Projekta galvenā ideja ir iepazīstināt ar ūdens tēmu, veidojot mākslas darbus uz ūdens bāzes. Izstādē galvenokārt iekļauti akvareļu mākslas darbi, kas bagātināti ar aerogrāfiju un montāžu, lai padarītu to mūsdienīgāku. Ar mākslas darbu palīdzību Urtė pēta ūdens un cilvēka attiecības. Viņa pamana, ka ūdens var radīt atmiņas, tas palīdz atpūsties, rada darba iespējas (makšķerēšana, kuģošana). Ūdens pat atklāj cilvēka iekšējo pasauli. Mēs varam redzēt harmoniju mierīgā jūrā vai dusmas un aizraušanos vētrā. Šo emociju atspoguļojums dažādos mākslas darbos saista autoru ar skatītāju, kurš atpazīst savus psiholoģiskos stāvokļus. Tomēr Urtė savos mākslas darbos atceras, ka cilvēkiem ir ietekme arī uz ūdeni. Citiem vārdiem sakot, ūdens ietekmē cilvēku tāpat kā cilvēks ietekmē ūdeni. Tas kļūst piesārņots, ledus kūst un galu galā mainās klimats. Mēs esam nākuši no ūdens, kā mūs māca evolūcijas teorija. Tik dažādas problēmas, ar kurām šodien saskaras ūdens, rada jautājumu, kas attiecas uz mums visiem: vai mums ir planēta B, ja mēs sagrausim šo vienu, kas satur visu zināmo ūdeni Visumā? Urtė Bimbaitė aicina jūs par to diskutēt savā mākslas izstādē “No ūdens 2”.

Izstāde skatāma katru dienu no 10.00 līdz 18.00, izņemot svētdienas. Norises vieta: Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35, Rīga.