Velgas Timrotas personālizstāde “Domas un kristāli” 7.-28. februārī

2019. gada 7. februārī Kalnciema kvartāla galerijā, Rīgā, durvis vērs mākslinieces Velgas Timrotas personālizstāde “Domas un kristāli”. Izstāde norisināsies līdz 28. februārim.

         Velga Timrota sevi pieteica 2000. gadu sākumā, kad, absolvējot Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu un pēc tam arī glezniecības nodaļu, māksliniece iekļāvās savas paaudzes mākslas ainā. Sekojošā radošā darbība ir attīstījusies un bijusi pieredzama vairākās grupu izstādēs un divtūkstošpadsmito gadu sākumā – arī personālizstādēs.

Velgas Timrotas personālizstāde “Domas un kristāli” ir atskats uz pēdējo gadu veikumu, kas vienlaicīgi iezīmē arī turpinājumu un jauna ceļa sākumu. Velgas Timrotas glezniecība ir kā iekšējās telpas, iekšējās pasaules līdzsvarošanas pieraksts, kas izpausts abstraktos vai daļēji abstraktos tēlos. Šos darbus raksturo pārdomāta, uz minimālismu virzīta kompozīcija un niansēta krāsu gamma. To radīšanas process meditatīvs - katrs darbs top ilgstošā laika posmā, summējot plānas krāsu kārtas, kamēr “bilde sāk darboties”. Meditatīva ir arī šo darbu vērošanas pieredze - māksliniece vēlas, lai viņas darbi būtu tādi, kuros var ilgi skatīties, apcerēt, rast līdzsvaru. Tiem būtu jāatraisa skatītāja personīgā domu pasaule.

Sīkāka informācija:

kultura@kalnciemakvartals.lv

Kalnciema kvartāla galerija

Kalnciema iela 35, Rīga, LV-1046

P., O., T., C., P., S. Pl. 10.00-19.00; Sv. – slēgts.