Via Regīna&Elīna Silova ar grupu 29. augustā

Ceturtdien, 29. augustā, Kalnciema kvartāla apmeklētājus apburs enerģiskā aktieru un režisoru apvienība “Regīna”, kuras uzstāšanās vienmēr izvēršas par unikālu, ne ar ko nesalīdzināmu piedzīvojumu. Vakara ievadā aizraujošā folk-popa ceļojumā klausītājus aicinās Elīna Silova ar mūziķiem Rūdolfu Macatu un Ivaru Arutjunjanu. Ieeja no plkst. 19.00, bez maksas.

VIA REGĪNA

Grupa „Regīna” radās 2001. gadā, kopā apvienojoties aktieriem un režisoriem sešu vīru sastāvā. Vokāli instrumentālās apvienības „Regīna” dalībnieki nekad nav sevi apgrūtinājuši ar padziļinātu mūzikas instrumentu apguvi. To šī kungu apvienība veiksmīgi kompensē ar apšaubāmām izdarībām uz tām nedaudzajām Latvijas skatuvēm, uz kurām grupa tiek aicināta. Bet šīs grupas nenoliedzamā kvalitāte slēpjas apstāklī, ka tā nekad nav mēģinājusi pati sacerēt kādu dziesmu, bet pilnībā apmierinājusies ar jau plašo dziesmu klāstu, kas radītas gadsimteņu gaitā. Par „VIA Regīna” upuriem krituši gan Raimonds Pauls, „Beastie Boys”, ebreju tautas mūzika u.c. Taču grupas uzstāšanās vienmēr, dīvainā kārtā, izvēršas par ne ar ko nesalīdzināmu piedzīvojumu - tā ir visideālākā izklaide vientuļam, viegli iereibušam cilvēkam.

Grupas sastāvs:

Bungas – Varis Piņķis

Bass – Gundars Grasbergs

Balss un klarnete – Gatis Gāga

Balss un saksofons – Ivars Krasts

Balss un ģitāra – Māris Bezmers

Balss un ģitāra – Kaspars Zvīgulis

ELĪNA SILOVA, RŪDOLFS MACATS UN IVARS ARUTJUNJANS

Koncertā būs dzirdamas dziesmas ar tekstiem latviešu un angļu valodā. Mūzika ir tapusi Kopenhāgenā, un katra dziesma atspoguļo kādu no dzīves posmiem divu gadu garumā, kas arī mudināja tās apkopot vienā albumā, savienojot dabīgā un nepiespiestā saiknē dziesmu ar improvizāciju. Cik grūti ir pieņemt lēmumu? Cik ļoti bail no izvēles? Cik burvīgi ir smieties? Cik viegli ir vilties? Cik ātri celties un noticēt, paļaujoties uz iekšējo bērnu, kurš mīt katrā no mums? Mierīgā, vijīgā un it kā vienkāršā, bet neprognozējamā folk-pop gaisotne pamazām aicina klausītāju savā sapņu pasaulē, ik pa laikam pārsteidzot ar stilistisku daudzveidību un ekspresīvu vokālu. Akustisko un elektronisko instrumentu sintēze, balss, kas tiek izmantota gan kā krāsa, veidojot skaņu paleti ar pārējiem instrumentiem, gan dziesmu izdziedāšanai, rada ļoti īpašu, brīžiem mistisku un pasakainu noskaņu.

Sastāvs:

Elīna Silova (vokāls)

Rūdolfs Macats (sintezatori)

Ivars Arutjunjans (bungas)

Ieeja bez maksas.

Norises vieta – Kalnciema iela 35, Rīga.

Pasākumu atbalsta Lielvārdes alus, Borjomi Latvija un Domenikss.