Kalnciema kvartāls

Ir viens no Rīgas dzīvīgākajiem kultūras centriem, kurā regulāri notiek brīvdabas mūzikas koncerti, mākslas izstādes, pasākumi ģimenēm un bērniem, teātra izrādes, izglītojoši semināri un citi pasākumi. Īpašu popularitāti Kalnciema kvartāls ieguvis ar vietējo zemnieku un amatnieku produktu tirgu, kas notiek katru sestdienu kopš 2008. gada

Kvartāla pagalmā atrodas Koka arhitektūras centrs, Vīnu veikals un kafejnīca, mākslas galerija, birojos saimnieko arhitekti, mediju speciālisti un citu radošo nozaru profesionāļi.

Kalnciema kvartāla atjaunoto koka ēku komplekss Kalnciema un Melnsila ielu krustojumā ir 19. gadsimta koka arhitektūras mantojums, kas būvēts Rietumeiropas vēlīnā klasicisma stilā. Kvartāla koka ēku atdzimšana sākās 2001. gadā, un šobrīd ikviens var aplūkot piecas atjaunotās koka ēkas, kas ieskauj pagalmu ar nelielo ābeļdārzu.

Ēku renovācijā izmantoti tradicionāli materiāli un tehnoloģijas, taču pašas ēkas pielāgotas laikmetīgam dzīves ritmam un komfortam. Kalnciema kvartāls paplašinājis koka arhitektūras mantojuma ēku iespējas, padarot tās mūsdienīgas un publiski pieejamas. Kalnciema iela ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

Uzzini vairāk par AKTUALITĀTĒM