Lekcijas

Kalnciema kvartāla Koka Arhitektūras centrs, sadarbībā ar Rīgas pilsētas arhitektu biroju, 2018. gada aprīlī un maijā piedāvā otro ciklu “Lekcijas par Koka arhitektūras kultūras mantojuma saglabājamību un restaurāciju”, kas veltīts koka arhitektūrai un dažādām tēmām, saistītām ar koku kā materiālu, koka īpašumu uzturēšanu. Arhitekta, zinātņu doktora Ilmāra Dirveika, arhitekta, restauratora Pētera Blūma un Koka arhitektūras centra galvenā speciālista Jāņa Pelša lekcijas būs saistošas ikvienam, kas interesējas par koka arhitektūru. Šogad īpašu uzmanību vēršam arī uz praktiski noderīgām tēmām un aktuāliem jautājumiem, kas skar koka ēku īpašniekus un iemītniekus, nekustamo īpašumu aģentus, gidus, arhitektūras, restaurācijas studentus.


1. Vai vecās kocenes ir Latvijas būvmāksla? Ievads vecu koka māju lasīšanas prasmē

17.04.2018, plkst. 18.30

Lektors: Arhitekts, zinātņu doktors Ilmārs Dirveiks

Apzīmējumi amplitūdā no „kocenes” caur „vidi degradējošu objektu” līdz „graustam” ietver plašu emociju, attieksmes un rīcības spektru. Vienam kocenes ir profesionāls slengs, citam mīļvārds, vēl kādam nievājoša pagātnes atlieka. Vērtību kritēriji ir dažādi. Kas ir tas, kas zinātājiem liek jūsmot un vecā ēkā ieraudzīt būvmākslu? Varbūt vietas, apjoma un detaļu vēsturiskais patiesums? Lai vērtētu, ir jāsaprot. Ēkas lasītprasme ir tās pazīšana, saprašana un līdz ar to attieksmes maiņa, iespēja savu veco māju ieraudzīt no jauna.  

Lekcijas cena: 12 eur

Biļetes

2. Koka grīdu atjaunošana Atkārtojam!

 24.04.2018, plkst. 18.30

Lektors: restaurators Jānis Pelsis

Vēsturisko un jaunu koka grīdu atjaunošanas veidi un paņēmieni. Jaunu koka grīdu veidi, pieejamie materiāli un to pielietojums kvalitatīvu grīdu izveidē. Piemēri: Rūmenes muiža, Dzintaru koncertzāle, restorāns Roof, Palladium, privātmājas un dzīvokļi. Pamatgrīdas sagatavošana koka grīdām, koka grīdu ikdienas kopšanas ieteikumi un piemēri.

Lekciju vadīs Kalnciema kvartāla Koka Arhitektūras centra vadošais speciālists, restaurators Jānis Pelsis ar 16 gadu pieredzi darbības jomā.  

Lekcijas cena: 12 eur

Biļetes

3. Māju siltināšana ar ekovati un kokšķiedras plāksnēm

26.04.2018, plkst. 18.30

Lektors: Harijs Tučs

Ekovate ir dabisks, kvalitatīvs un elpojošs, siltumizolējošs celtniecības materiāls, kuru izmanto eko sienu, griestu un grīdu siltināšanā. Par ekovates un kokšķiedru silināšanas materiāliem lekcijā runās RB&B EKOmateriāli pārstāvis Harijs Tučs.

Uzņēmums “RB&B” Latvijā pirmie uzsāka māju siltināšanu ar ekovati. Savas darbības 18 gados guvuši milzīgu pieredzi, strādājot arī Eiropā un klimata ziņā līdzīgajā Skandināvijā - Zviedrijā un Norvēģijā vien siltinātas vairāk nekā 2000 mājas. Pieredzes stāstu veido gan daudzdzīvokļu, gan sabiedriskās ēkas, taču īpaši uzmanību vēršot uz privātmājām. RB&B ekobūvnieku pārliecība - ar ekovati, var radīt energoefektīvāko ēku ar teicamu mikroklimatu (gaisa kvalitāti), turklāt ieguldītie līdzekļi atmaksājas īsā laikā.

Vairāk iepazīties varat ražotāja mājaslapā: www.ekovate.lv, Facebook/ekobuvnieciba

https://www.youtube.com/watch?v=uNIxwquJYNo

Ieejas cena: 3.50 EUR

Biļetes

4. Kā var nokaut autentiskumu? Tipiskās kļūdas, ko pieļauj atjaunojot un restaurējot

15.05.2018, plkst. 18.30

Lektors: Arhitekts, restaurators Pēteris Blūms

Visās lietās ir labi zināt ne tikai to, kā ir pareizi, bet arī par biežāk redzētajām kļūdām, sākot ar atjaunošanas darbu sastāva un apjoma paredzēšanu, "vērtības" un autentiskuma izlaišanu no rokām, kļūdām detaļās, faktūrās un toņos.

Pēteris Blūms dalīsies aizraujošā pieredzē par vecu māju izpētes darbiem un atjaunošanas dažādiem aspektiem un rezultātiem.

Lekcijas cena: 12 eur

Biļetes


Norises vieta: "Kalnciema kvartāls" Vīnu veikals&kafe, Kalnciema iela 35, Rīga.

Lekcijas organizētājs: Nodibinājums „Koka Arhitektūras fonds” sadarbībā ar Rīgas Pilsētas arhitektu biroju un RB&B

www.kalnciemaiela.lv, @kalnciemaiela

E-pasts: kultura@kalnciemakvartals.lv