Tirgus

Zemnieku un amatnieku tirgus

Tradicionālie Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgi norisinās katru sestdienu visa gada garumā no plkst. 10.00 līdz 16.00. 

Tirgotāji

Zemnieku un amatnieku tirgus ir Kalnciema kvartāla senākā tradīcija, kas jau kopš 2008. gada Rīgas iedzīvotājiem un viesiem piedāvā izmeklētu vietējo mājražotāju, zemnieku, amatnieku un dizaineru produkciju. Tirgus pazīstams ar kvalitāti - Latvijā ražotu un bioloģiski audzētu pārtiku un oriģināliem amatnieku un dizaineru darinājumiem, kādus neatrast veikalu plauktos. Vietējie iedzīvotāji tirgu iemīļojuši tā draudzīgās svētku atmosfēras dēļ.

Attīstoties arvien jauniem radošiem uzņēmumiem Latvijā, tirgus ir kļuvis par platformu tiem, kas savas biznesa idejas vēlas pieteikt plašākai auditorijai pirmo reizi, tāpēc šī ir vieta, kur ik sestdienu var atrast arvien jaunas, unikālas idejas un to radošos risinājumus.

Tematiskie tirgi

Rosīgi tirgojoties, te tiek atzīmētas gan tradicionālās latviešu saulgriežu svinības, gan radīti jauni svētki – teju katru sestdienu tirgus veltīts kādai īpašai tēmai, kurai tiek pielāgots arī tirdziņa daudzveidīgais preču sortiments. Tā, piemēram, viens no prioritārajiem tematiskajiem virzieniem ir dažādu tautu kultūru izzināšana: izsmalcinātajā „Itāļu”, krāšņajā „Spāņu” vai garšu un smaržu piepildītajā „Austrumu” tirgū. Lielu popularitāti ieguvuši sezonālās modes, dizaina, u.c. tematiskie tirgi. 
 Neatņemama tirgu sastāvdaļa ir dažādas aktivitātes ģimenēm ar bērniem – radošās darbnīcas, seno prasmju apgūšana, teātra izrādes, koncerti, zinātnes šovi, grāmatu atvēršanas svētki un gadskārtu svinības.

Uzzini vairāk par AKTUALITĀTĒMSIA "Kalnciema tirgus" ir noslēdzis 15.05.2018 līgumu Nr. SKV-L-2018/121 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds